Jak stworzyć pierwszą stronę www?

Niewiele sprawdzonych wiadomości figuruje w internecie na temat tworzenia stron internetowych. Zazwyczaj są to informację, które sprawdzają się dla osób zaawansowanych. Lecz każdy kiedyś zaczynał i jak wiadomo, początki zawsze są trudne. Jeśli jesteś obyty z komputerem i wszelkimi oprogramowaniami to nauka tworzenia własnej strony internetowej powinna być dla Ciebie przyjemnością. A więc od czego zacząć? Najpierw wybierz program odpowiedni do Twoich umiejętności. Zaleca się na początku pracę na łatwym programie, takim jak np. WordPress, który jest bezpłatny.

Zdecyduj się, w jakim celu tworzysz daną witryną, będzie to może strona internetowa firmy, blog, czy też sklep internetowy? Cel jest jednak jeden – przyciągnąć klientów/odbiorców.

Zadbaj więc o estetyczną grafikę, która nada indywidualności oraz będzie usprawniać pracę techniczną. Tekst powinien być prosty do zrozumienia i musi współgrać z załączonymi zdjęciami. Kolory nie powinny być zbyt jaskrawe, ale też nienudne. Jeden żywy element wystarczy, nadając szyku i elegancji, co wzbudzi zaufanie potencjalnych klientów. Duże znaczenie ma również rozmieszczenie tekstu. Zwracajmy uwagę na błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, jest to wręcz nie dopuszczalne, świadczy o niskim profesjonalizmie.

Strona internetowa koniecznie musi mieć również praktyczne zastosowanie. Nikt nie lubi przeglądać całej strony w poszukiwaniu kontaktu, cennika lub nawet menu, które jest sprytnie skryte. Łatwe przechodzenie z zakładek powoduje, że zatrzymujemy klienta, który zazwyczaj po kilku nieudanych próbach znalezienia potrzebnych informacji rezygnuje z dalszych poszukiwań i opuszcza stronę.

Dużym plusem strony może okazać się również uefektywnienie jej pod względem social media. Przyciski, które umożliwiają udostępnienie, na dany portal społecznościowy są teraz trendy, dzięki czemu Twoja strona zyska dodatkowych odbiorców.

Ostatnią ważną kwestią przy tworzeniu pierwszej strony internetowej jest również reklama. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy widoczni, tym lepiej. Klienci nie zwrócą uwagi na Twoją stronę, która będzie wyglądać jak kilka poprzednich, wykaż się oryginalnością.

ARTYKUŁY

POLECANE

powered by bweb-group.pl