Programy do tworzenia stron internetowych

Program do tworzenia strony internetowej wybieramy pod kątem swoich umiejętności. W zależności czy nasza wiedza jest na poziomie podstawowym, czy zaawansowanym jesteśmy w stanie wybrać odpowiednią aplikację. Z polskich programów pochwalić możemy się „Pajączkiem”, który służy do tworzenia projektów witryny oraz ułatwia pracę nad stronami tworzonymi zarówno w HTML 5 i 4,CSS, XHTML, ale także w JavaScript, mySQL, VBScript, PHP. Program ten umożliwia również publikacje zabezpieczonych FTP i WebDAV, sprawdza poprawność gramatyczną i składniową pisowni oraz ułatwia wprowadzanie tabel lub formularzy. Program ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Sprawdzi się dla początkujących webmasterów, jak i bardziej wdrożonych w tworzenie stron www.

Bardzo popularnym programem do konstruowania strony internetowej jest Joomla! Jest to Framework, umożliwiający układanie tekstów, dobór skórek graficznych i wiele innych. Korzystanie z niego jest bardzo proste. W oknie przeglądarki odbywa się zarządzanie całym serwisem, co daje niezwykłą szybkość i wygodę. W jednej chwili możemy stworzyć własną witrynę internetową o interesującym wyglądzie. Poziom trudności obsługi: niski, idealny dla os≥ób początkujących.

Jednym z lepszych, darmowych programów, o większym zasobie narzędzi pomocniczych jest Firebug. Pozwala on na edytowanie i kontrolowanie kodu HTML, JavaScript i CSS. Analizuje on również prędkość wczytywania się stron www. Jego producentem jest Joe Hewitt.

Kolejny z nich to Artisteer. Oprogramowanie polecane dla tych zaawansowanych, którym niestraszny interaktywny tryb projektowania, rozbudowany wybór grafiki i kolorów oraz rozszerzony edytor. W Aristeer możemy stworzyć stronę internetową, udoskonalić jej szablon i inne jej części. Korzystając z tego programu, niepotrzebna okazuje się również znajomość JS, CSS i XHTML.

A oto jeszcze kilka aplikacji, które mogą okazać się pomocne przy tworzeniu stron www:

  • Adobe Flash Builder 4.7
  • CMS Contao
  • WordPress: Zarządzanie widgetami
  • WordPress: Zarządzanie menu
  • Adobe Generator
  • FlashDevelop

ARTYKUŁY

POLECANE

powered by bweb-group.pl